Спільна робота, яка наближає Перемогу
За останні два місяці здобувачі освіти, педагоги та працівники ЗЗСО Берестечківський ліцей працювали не покладаючи рук, надаючи допомогу тим, хто цього найбільше потребує. Ліцеїсти беруть активну участь у всіх волонтерських напрямках, які діють у ліцеї.Протягом останнього тижня педагоги розпочали проєкт, що об’єднує не тільки дітей, а і їхніх батьків та вчителів спільною роботою, яка наближатиме Перемогу. Діти прагнуть допомагати всіма силами, але не завжди розуміють, що могли б робити. Натомість ми всі чудово знаємо, що в наших військових є постійна велика потреба в маскувальних сітках. Так з’явилася ідея запропонувати учням плести маскувальні сітки у вільний час, наприклад, на перервах. Звичайно, виключно за бажанням. Учнівське самоврядування ліцею активно підтримали ініціативу, долучилися до організації та принесли велику кількість тканин для плетіння сітки. Спочатку було замовлено основу для майбутньої сітки. ЇЇ прикріпили встановили на першому поверсі в спортивному залі, щоб усі охочі мали вільний доступ до роботи. Учасники волонтерської діяльності впоралися з усім буквально за декілька днів. І це попри те, що спершу працювали дуже повільно, ретельно вивчали недоліки своєї роботи, виправляли, переплітали. А потім сталося щось дивовижне: діти почали долучатися цілими класами. У нас навіть започаткувалися своєрідні перегони з плетіння.
Зазвичай на постійній основі участь у процесі плетіння беруть 20–30 учнів. До них періодично доєднуються й інші, роблячи свій внесок, хай і кількома вплетеними рядками стрічок. Є і такі, хто довго спостерігає або просто приходить за компанію, а потім стають постійними учасниками. Доєднуються і вчителі. Вони і помітили, що ця, часом монотонна, робота допомагає знімати стрес, знижує тривожність, але породжує в дітей (та й дорослих) відчуття долученості до спільної справи. Діти за роботою спілкуються, радіють тому, як добре виходить, жартують і сміються.
Але одиними сітками діти не обмежуються. Уже в рамках тижня підприємливості вони провели благодійний ярмарок, де продавали вироби та смаколики, створені власноруч. Кошти задонатили на потреби ЗСУ. Також у ліцеї до 31 листопада триває акція "Согодні монета, а завтра ракета" від Нацбанку України, у рамках якої ліцеїсти збирають монети номіналом 10, 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень. Кошти будуть перераховані на благодійний рахунок НБУ.
А ще бібліотекарка ліцею ініціювала виготовлення окопних свічок. Відразу у бібліотеку заносили підготовлені консервні банки. У дітей завжди був картон. І кожної перерви кілька старшокласників сідали робити свічки.
Акцентуємо, що коли до навчання додається такий собі вимушений креатив, діти плетуть, слухають і, як виявилося, краще розуміють та запам’ятовують. А ми, учасики освітнього процесу ЗЗСО Берестечківський ліцей, будемо продовжувати робити світ кращим для тих, хто найбільше потребує допомоги.